O autorce

1. února 2016 v 21:27 | Gipsík

Jmenuji se Káťa, ale říkat mi můžete taky Gipsík (nebo Gipso, aby bylo na první pohled poznat, že nejsem mužského rodu, jak se mi často na Howrse stává, že si lidé myslí). Jsem již plnoletá, ale stále ještě studentka.

Párkrát už se mně někdo ptal, jestli studuji design nebo něco podobného, ale pravdou je, že studuju něco trochu jiného, i když se o v mých očích umění týká také - věnuji se převážně naší krásné mateřštině a její literatuře a také doufám, že v budoucnu lásku k českému jazyku budu předávat i dalším generacím.

Ke grafice jsem se ale nedostala náhodou, odmalinka jsem byla spíše umělecky zaměřený člověk, ráda jsem kreslila... S rozvojem počítačů jsem pak akorát svůj záběr rozšířila o digitální kresbu a grafiku (ta přišla vlastně ještě před kresbou). I když se grafice nevěnuju na jiné než amatérské úrovni, mám za sebou už několikaletou praxi.
Nicméně významným krokem byla kupodivu grafika pro Howrse - dříve jsem dělávala grafiku jen sporadicky, ale s příchodem na Howrse jsem se tomu opravdu začala věnovat a dalo by se říct, že i tak zdánlivě bezvýznamná věc, jakou tvorba pro hru bezpochyby je, mě posunula dost dopředu. Od té doby dělám práce nejen pro Howrse, to už mám jen jako koníček - ale dělala jsem na několika projektech, pro firmy i soukromníky, ve škole jsem zpracovala veškeré grafické podklady k našemu maturitnímu plesu atd. Snad tedy ode mně nebude znít moc nefoukaně, když si dovolím tvrdit, že už nepatřím k úplným začátečníků, i když bych nikdy nesouhlasila s tím, že by mě to ,,povýšilo" mezi profesionálníí grafiky :)

Kromě kresby a grafiky jsem se před nějakou dobou zamilovala také do dívání se na svět skrze hledáček a začala jsem fotit... Zatím to jde pomalu, ale i přesto zaznamenávám zlepšení s každou fotkou a z toho mám radost. Nebyla jsem na žádném kurzu, takže svoje focení pokládám za záležitost vyloženě vlastnoručně vydřenou, ale o to více mě to baví a mám k tomu skvělý vztah. Je to relax, když už jsem vším tím uměním unavená... Dalo by se tedy říct, že se snažím být renesančním člověkem - fušuju do všeho, ale pořádně neumím nic :))

S blogováním už mám taky jistou zkušenost, od svých začátků v roce 2007 (až mě to teď samotnou zarazilo, když jsem si uvědomila, že už je to skoro deset let, co jsem napsala první internetové řádky...) jsem prošla přes několik více či méně prestižních stránek, ať už jsem je vedla sama nebo jsem na nich pracovala se skupinou jiných autorů či v tandemu. I když jsem prošla přes různé hostingy, zas a znova se vracím k pro mě uživatelsky nejpříjemnějšímu blogu. Dříve jsem měla stránky s grafikou na Weebly, ale už jí bylo tolik, že mi kapacita stránek nestačila a tak jsem byla nucena (i když jsem se stránkami byla celkem spokojená) grafiku přestěhovat raději někam, kde nejsem omezená kapacitou. A tak jsem tu...

Pokud by Vás zajímalo ještě něco - ať už z mé ,,kariéry" nebo ze života, nebojte se zeptat. Otázkám jsem přístupná a odpovím na všechny, pokud nepůjde o nějakou vyloženě nepřípustnou, protože jsem docela sdílný člověk a především - baví mě žít a o taky životě vyprávět :)

Vaše

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 MrChocolatka MrChocolatka | Web | 19. března 2016 v 9:11 | Reagovat

Ahoj,
Jsi dobrá grafička. :-)

2 Lenie Lenie | 12. listopadu 2016 v 13:23 | Reagovat

učitelka češtiny :D

3 Lexis Lexis | 26. června 2018 v 19:02 | Reagovat

Zdravím, na jakých programech děláš grafiku? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.