Technický článek: změna písma v prezentacích

7. srpna 2016 v 20:10 | Gipsík |  Nápověda
Zdravím všechny své příznivce :)

Dnes mám pro vás rychlou radu, týkající se nedávných změn na Howrse, které vedly ke skutečnosti, že přestal fungovat tag na změnu písma (fontu) v prezentacích, který jsem až dosud používala. Bohužel se tedy dá očekávat, že většina doposud zveřejněných prezentací ztratila schopnost měnit font a barvu písma. Proto jsem si pro Vás připravila rychlý návod na opravu, neboť momentálně není v mých silách opravit veškeré zde zveřejněné kódy.


Nejprve si prosím stáhněte tento SOUBOR.


Nyní zkopírujte v pořadí první z kódů a postupujte dále podle návodu:

Kód vložte v HTML módu PŘED všechny ostatní kódy (na samý začátek kódu; mezera mezi dalším kódem není nutností, jde pouze o větší přehlednost).


Poté si zkopírujte také druhý, kratší tag:

Tento tag naopak vložte na úplný konec kódu - pravděpodobně na konci prezentace už tento tag najdete, nicméně přesto ho nově vložte za ten již stávající. Poté, co kód vložíte, prezentaci uložte.


Text by nyní měl vypadat nějak takto:


Nyní máte několik možností - pokud jste takto spokojení, můžete výsledek nechat být a používat prezentaci v této podobě. Pokud z nějakého důvodu chcete změnit styl písma, barvu nebo jeho velikost, pokračujte prosím podle návodu níže.

a) Změna písma

Při změně písma se budete věnovat výhradně části kódu font-family:'Century Gothic' - chcete-li změnit písmo, pak vymažte text "Century Gothic", přičemž obě horní uvozovky ponecháte - kód nyní bude v podobě font-family:''. Posléze mezi uvozovky dopište název fontu, který chcete použít. Pro příklad uvádím několik nejčastějších, které používám:


b) Změna velikosti
Nevyhovuje-li vám nastaveá velikost písma, budete se věnovat části font-size:12px. Zde budete měnit číslo podle toho, zda chcete text zmenšit (nižší číslo) nebo zvětšit (vyšší číslo). Toto je zcela na vás. Např. nastavíte-li velikost na 16px, bude vypadat prezentace zhruba takto:


Naopak zmenšíte-li písmo kupříkladu na 10px, bude text tohoto vzhledu:


c) Změna barvy

Měníte-li barvu, máte dvě možnosti jak toto provést. První a jednodušší možností je vyplnit prezentaci a poté v normálním (ne HTML) režimu ,,zamodřovat" úseky textu, jehož barvu chcete změnit, a vybrat si z nabídky změny barev na Howrse. Takto:


Anebo můžete v části color:#000000 změnit nuly na kód jiné barvy, pokud tyto kódy znáte nebo umíte zjistit. Takto přeměníte barvu veškerého textu v prezentaci. Pokud chcete používat první, jednodušší způsob pro přebarvení všeho textu, musíte ho zamodřit celý.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.