02 | Valentýnská edice

13. února 2017 v 13:25 | Gipsík |  Situační grafika
Blíží se nám kvapem Valentýn
a to je ideální příležitost k tomu, abychom humorem bojovali jednak proti komerčním cancům okolo tohoto svátku a všudypřítomným zamilovaným dvojicím, ale jednak také opět jednou proti metodám a technikám, které na nás zkouší Ubisoft. Ukažme jako hráči, že se nám nelíbí, jak je s námi zacházeno, a to zcela láskyplnou formou!



Před použitím jakékoliv grafiky si prosím přečtěte PRAVIDLA POUŽITÍ.

» Avatary

» Také máte tolik rádi Howrse?

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kamila Kamila | 2. března 2017 v 17:39 | Reagovat

Tohle už je taky trapný... Ale ty nic jiného neumíš, co? ;-)

2 Gipsík Gipsík | E-mail | Web | 2. března 2017 v 22:42 | Reagovat

[1]: A co umíš ty? :) Co třeba zveřejnit adresu mailu/blogu, aby bylo možno s tebou diskutovat, a neskrývat se jen pod velmi nekonkrétní přezdívku?

3 Blanch Blanch | Web | 4. března 2017 v 23:04 | Reagovat

Teda... musím přiznat, že po dlouhé době vidím hezký blog. Opravdu nenuceně hezký a nepřeplácaný.
Gormal jsem v tom samozřejmě poznala, ale za to se hlavy netrhají.
Tématika těch prezentací jde sice absolutně mimo mě a vlastně jsem dodnes nepochopila, k čemu je to dobrý, ale máš taky i hezké avatary a doplňky.
Nepřemýšlelas i nad tím, že bys dělala třeba vzhledy na blog?

4 Gipsík Gipsík | E-mail | Web | 5. března 2017 v 11:08 | Reagovat

[3]: Tedy, moc děkuji, to mne opravdu velmi potěšilo :) Je pravda, že minimalismus je mi velmi blízký, takže nic moc přeplácaného ode mne nikdo čekat nemůže :D Je pravda, že mě už párkrát překvapil někdo, komu se má tvorba údajně líbila a kdo si proto chtěl u mě nechat udělat nějakou zakázku a když jsem mu posílala návrh, řekl, že je to moc "jednoduché" a moc "minimalistické", ale v tom případě moc nechápu, proč se takoví lidé ozývají zrovna mně, když vidí, v jakém stylu asi obvykle tvořím :D

Co se týče těch prezentací, to je takový grafický prvek do jedné hry, občas tam také digitálně kreslím ilustrace, ale to je hodně zjednodušeně řečeno :) S grafikou jsem přišla do styku ještě mnohem dřív, než jsem to začala hrát, ale paradoxně díky té hře jsem měla motivaci se zlepšovat a nakonec se grafikou i částečně (no, hodně částečně :D) živím, zas takový majlant na tom netrhnu :D Každopádně grafika je jednou z věcí, kterou zdůvodňuju, proč dospělá ženská hraje nějakou internetovou hru :D

Co se týče vzhledů na blog, dříve jsem je dělávala (i když musím objektivně říct, že se to asi kvalitativně nedá s mými současnými pracemi srovnávat; teď bych snad byla už zase trošku schopnější) ale bohužel zlepšení schopností bylo zase vykoupeno snížením rozsahu volného času, napůl pracuju, napůl studuju, napůl dělám nějaké domácí práce (mám těch půlek asi nějak víc, než je zdrávo :D), a v tom zbytku času, který mám, se mi nějak nechce pouštět do komplexnějších prací, nechce se mi domýšlet celé kompletní vzhledy na blog tak, aby přesně na pixel pasovaly, aby bylo proklikávací to a tamto, aby obsahovaly i takové drobné detaily jako avatárek autora a neznámého návštěvníka a oddělovač a kdoví co ještě... Na to už nějak nemám trpělivost :) Ty prezentace jsou příjemné v tom, že i když nějaký čas zaberou, tak je to přeci jen zlomek té mnohahodinové práce, kterou bych strávila s vymýšlením do detailu promyšleného vzhledu - protože nic neumím dělat jen napůl, něco odbýt :) Takže nejspíš asi u těch prezentací a další drobné grafiky zůstanu, je to takový hezký kompromis mezi děláním něčeho většího a děláním ničeho ;)

Jinak navštívila jsem také Tvůj blog a musím říct, že je také super, aktuální vzhled je skvělý, přesně tuhle kombinaci fialové a světle šedé mám ráda. Jinak mám pocit, že jsem Tě už v minulosti navštívila (nebo možná dokonce navštěvovala), ale je to už nejspíš hooodně dávno :D Ani si totiž už nepamatuju, kdy jsem s blogováním začala, musí to být už tak deset let minimálně, spíš víc... A za tu dobu jsem prošla stovky a tisíce stránek. Ale ten styl Tvého blogu je mi prostě dost povědomý :)

5 Blanch Blanch | Web | 5. března 2017 v 20:07 | Reagovat

No znám to obdobně, nehrála v tom roli grafika do hry, ale začátky na blogu, ale výsledek byl v podstatě stejný :). Když to člověka nakonec nasměřuje k zakázkám, díky kterým se i uživí, tak je to fajn :).

Tak když si uděláš čas na tvoření grafiky do hry, proč ne občas i na blog? :)
Je na každém, jak moc precizní v tom bude, některým stačí jen ten vzhled :).

Vzhledem k tomu, že já jsem byl Gormalin guru na úplném začátku a některé věci ji učila, je to dost možné. Založila jsem layouts.blog.cz(kdysi layouts.candita.cz) a Gormal jsem přitáhla do týmu :). Bude to už nějakých 12/13 let od založení, nějakých 9 od objevení Gormal :).

Můj blog je nejstarší na systému vůbec, takže býval kdysi i dost propagovaný, je dost možný, žes na něj natrefila.

6 Gipsík Gipsík | E-mail | Web | 7. března 2017 v 8:16 | Reagovat

[5]: Je fakt, že grafikou pro blog jsem také začínala, takže to máme asi obdobně - ale největší "rozkvět" jsem zažila právě asi díky hře :D

Já právě jsem zvyklá být hodně precizní ve všem, nechci to "odbýt", takže by to bylo na rozsáhlou práci, na kterou bohužel obvykle nemám dost času :( Vím, že když jsem asi před rokem dělala a nastavovala tenhle vzhled, tak už i tak to bylo peklo, a to to nebylo to nejsložitější, co jsem kdy dělala :D

Aha, tak z Layouts vás asi znám, to bude ono... Občas jsem tam chodila, pak jsem na dlouhou dobu přestala (nakonec jsem oklikou na Gormal narazila, když jsem hledala drobnou inspiraci pro vzhled blogu, protože jsem svůj základ potřebovala vhodně doplnit nějakými elementy a koukala jsem, co je tak možné vyrobit), obecně jsem se z blogové sféry spíše stáhla, prošla jsem několik hostingů, hledajíc vhodnou doménu, kam bych zveřejňovala svojí grafiku, a nakonec jsem se zase vrátila na starý dobrý blog.cz, protože ač je to úplně neuvěřitelné, přestože je český, přijde mi prostě suverénně nejlepší... Příjemná administrace, možnost komplet vlastního vzhledu, který je úplně "blbuvzdorný", tady by nastavil vzhled i můj úplně střihlej voříšek :D A daní za to všechno je malá reklama :o

Takže jsem už asi natrvalo zakotvila na téhle adrese, snad mi tu ta grafika dlouho vydrží... Třeba se nakonec zase dostanu i k těm vzhledům, ale zatím to úplně nevidím na obzoru :)

7 Blanch Blanch | Web | 7. března 2017 v 22:31 | Reagovat

[6]: To chápu, já jsem taky puntičkář :)
Ale tak i kdyby to trvalo třeba měsíc, vždycky si utrhnout ždibeček času... Mě by hrozně zajímalo, co bys stvořila :), přijde mi to škoda no :).

My jsme taky byli na webu, jen teď je ten blog přeci jen líp propagovaný. Já mám pořád svou doménu, ale přeci jen dvanáct let starej blog, furt mám chuť s ním něco dělat, mám ho ráda, zažila jsem s ním strašně moc :).

Doména samotná je samozřejmě lepší a hlavně web neomezuje nastavení jako blog. V tomhle je blog furt prostě o ničem.

Co se týče free portálů, blogovacích systémů a celkově, tak je blog nejlepší, když pominu ty šílené reklamy, tak prostě má nejsnadnější a nejrychlejší manipulaci, ale hlavně podporuje hodně samotnou reklamu všech blogů a dovoluje tak se líp dostat do povědomí ostatních.

8 Gipsík Gipsík | E-mail | Web | 9. března 2017 v 15:50 | Reagovat

[7]: Tak já o tom popřemýšlím :)) Možná budu teď někdy předělávat (velmi starý) vzhled na mém blogu souvisejícím s tutoriály na kreslení, tak ti kdyžtak dám vědět, jak to dopadlo :)

Co se týče toho webu, tak je naprosto jisté, že ty prakticky neomezené možnosti jsou vekou výhodou... Třeba proto mě mrzí, že nemám tak rozsáhlou znalost HTML (a CSS neovládám vůbec), abych si takhle mohla dovolit řádit; už jsem se párkrát snažila přijít na kloub tomu, jak co funguje, ale popravdě jsem nikdy nebyla s to to nějak komplexně pochytat a začít ty znalosti aktivně využívat. Asi jsem odsouzená k tomu, že zůstanu uvázaná u blogu :D Ale tady se vyřádím celkem dostatečně taky, tak už mě to nemrzí tak jak dřív. A když už přece jen přijdu do kontaktu s něčím jako webem, tak maximálně trochu upravím nějaký default vzhled, co tam mají, a dá se s tím plus mínus fungovat taky... Blbé je to kvůli fotkám, celkem hodně fotím a chtěla bych si udělat jednou nějaký takový ten fakt "vytuněný" web, se všema hejblátkama, slidama, multifunkčním menu a tak :D

Jo, blog.cz je vymyšlený fakt skvěle, jsem s ním moc spokojená... Má třeba o nějaké funkce míň než weebly, blogspot a podobně, ALE má zase opravdu velikou! výhodu v té variantnosti vzhledu, v tom, že je jako jediný česky a také v několika dalších funkcích, které nabízí... Takže si tu vážně nestěžuju :)

9 Blanch Blanch | Web | 10. března 2017 v 13:36 | Reagovat

[8]: Tak to určitě, ráda se mrknu :)

Html a css je vážně snadné. Jen to člověk musí pozkoušet v praxi a přímo, aby věděl, co který kód dělá :). Ale nesmí to být úplně všechno naráz, nebo tě to poplete, je třeba to brát postupně, je toho strašně moc, já to dneska už znám zpaměti všechno a píšu to z hlavy v obyčejném poznámkovém bloku, ale ještě si pamatuju, jak jsem se to učila, že jsem potřebovala v tom mít přehled, nešlo to naráz.
Ale jinak pspad pomáhá třeba i se stylem. Našeptává, co doplnit a tak :). Hezky vše odděluje barvou a upozorní na chyby.

Já se zas po nějakých šesti letech vracím k programování a zjistila jsem, že jsem plno věcí zapomněla a už jsem ve věku, kdy mám fakt zbržděné myšlení a učit se něco nového je strašný :). I když jsem to už jednou uměla. Ono je to více méně oprašování, ale i tak mi to trvá. I když se to učím zase ze svých vlastních starých programů a skriptů :).

Na blogu mi vadí nejvíc ty komerční reklamy. Já sice používám adblock a nevidím je, ale vím, že tam jsou a ostatní je vidí.
No a s odpuštěním tupost některých lidí, že autorská práva nic neznamenají a ti se na blog.cz vyloženě shlukují.

10 Lol Lol | 30. listopadu 2018 v 20:01 | Reagovat

LOL tak to je geniální xd

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.